Bohemia Sekt demi sec - limitovaná edice 80 let

Neohodnoceno
Značka: Bohemia Sekt

Bohemia Sekt demi sec - limitovaná edice 80 let

Před 80 lety jsme začali s výrobou sektů ve Starém Plzenci, abyste mohli vychutnávat velké i malé radosti spolu s Vašimi nejbližšími. Svět se od té doby změnil k nepoznání. Důvody proč je nám spolu dobře ale zůstávají. Bohemia Sekt – 80 let s Vámi. Toto šumivé víno, si získává milovníky sektů svou harmonickou jemně polosuchou chutí a svěží středně plnou květnatou vůní. Pro jeho výrobu sekundárním kvašením metodou Charmat jsou vybírána vysoce kvalitní bílá vína a ta jsou do základního cuvée pečlivě sestavována podle originální receptury

Dostupnost Skladem
Možnosti doručení
Kód: 3666
169 Kč
Bohemia Sekt demi sec - limitovaná edice 80 let
Neohodnoceno
Značka: Bohemia Sekt

Loga ke stažení » BOHEMIA SEKT, s.r.o.

První perlivé víno Bohemia Sekt ochutnali vojáci

Ve sklepích, kde se dnes vyrábí šumivé víno Bohemia Sekt, byl původně umístěn pivovar. Prostory se uvolnily a v roce 1942 se sem “nastěhovala” pražská společnost Českomoravské vinné sklepy. Sklepení mělo dostatečnou rozlohu a stálou nízkou teplotu. Po přestavbě na prostory pro výrobu šumivých vín se tady v roce 1943 konala první adaptace sklepů. 

V roce 1945 zde dozrávalo první červené perlivé víno s názvem Black Widow. Shodou okolností se prvního ochutnávání chopili američtí vojáci, kteří osvobozovali Starý Plzenec. Podle všeho celkem otevřeli 37 000 lahví prvního šumivého vína. Značka Bohemia Sekt tak zažila parádní start a v úspěších pokračovala dál. 

Louis Girardot v Bohemia Sekt učí, jak se dělá perfektní šumivé víno

Velký kus práce pro kvalitu šumivých vín Bohemia Sekt udělat Louis Girardot. Tenhle francouzský enolog se učil od mistrů v Moët & Chandon. Jenže po ukončení vzdělání se rozhodl, že výrobu výjimečných perlivých vín bude šířit po Evropě. Nejdříve se usadil v Šanově u Teplic, kde si vybudoval svůj první sklep a po roce 1948 byl převelen do Starého Plzence. Československo si vybral kvůli tomu, že leží na 49. rovnoběžce, stejně jako jeho rodné Epernay v kraji Champagne.

Tenhle pán nám chtěl zkrátka dopřát nejlepší šumivé víno, jako měli ve Francii. Kromě dokonalé znalosti technologie výroby šumivých vín s sebou přivezl také kvasinky přímo ze Champagne a dříve používanou rakouskou metodu vyměnil za francouzskou. 

Tradice výroby kvalitních šumivých ve Starém Plzenci pokračuje dodnes

To, co Louis Girardot ve 40. letech 20. století započal, další generace mistrů rozvíjely dál. Jedním z odkazů na počátky značky Bohemia Sekt je šumivé víno Louis Girardot Brut, které získalo několik hodnotných cen doma i po světě. Jednou z nich byla stříbrná medaile na Asia Wine Trophy 2018. Mezi další zajímavá jakostní vína patří například Bohemia Sekt Prestige Rosé Brut nebo Bohemia Sekt Prestige 36. Dopřejte si příjemné chvíle s českým nejlepším šumivým vínem. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Sekt
Alkohol: 11%
Barva: příjemná svěží barva s dlouhotrvajícím perlením
Dostupnost: e-shop expedice do 48 hodin
Chuť: harmonická jemně polosuchá chuť
Objem.: 0,75 l
Obsahuje: oxid siřičitý
Odrůdy: Cuvée
Osobní odběr: Ledce u Plzně do 24 hodin
Vůně: svěží, středně plná květnatá vůně
Země původu: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Glitter Stříbrná Bohemia Sekt Demi Glitter Edition
519 Kč

Bohemia Sekt Demi sec, 0,75l Glitter limited edition Bohemia Sekt Demi sec zdobený stříbrnými třpytkami. Dodání standardně 3 - 5 pracovních dnů. Bohemia Sekt je...

Kód: 3195
Bohemia Sekt Demi sec, 0,75l
189 Kč

Bohemia Sekt Demi sec, 0,75l Bohemia Sekt demi sec je symbolem sektu v tuzemsku. Je také naší nejprodávanější variantou. Kdykoliv se najde malý či velký důvod radovat se...

Kód: 1563
Bohemia Sekt ICE Demi sec, 0,75l, 11,5%
179 Kč

Bohemia Sekt ICE Demi sec, 0,75l, 11,5% Užijte si léto se vším, co k němu patří. Podmanivé tóny Chardonnay a aromatických odrůd jsou doslova stvořeny pro kombinaci...

Kód: 1655
Bohemia Sekt Demi sec Hrdost - limitovaná edice 0,75 l
169 Kč

Bohemia Sekt Demi sec Hrdost - limitovaná edice 0,75 l Příjemná svěží barva s dlouhotrvajícím perlením. Chuť je polosuchá a jemně harmonická. Svěží, květnatá vůně.

Kód: 3249