Fernet Stock mini 38%, 0,05l

Neohodnoceno
Značka: Fernet Stock

Fernet Stock mini 38%, 0,05l

Výjimečně hořký, výjimečně dobrý. Fernet Stock je legenda mezi českými bylinnými likéry. Za jeho chutí stojí přísně utajená směs 14 bylin, ve které najdete třeba hořec, heřmánek, zeměžluč nebo chininovou kůru. Všechny ingredience bylinného likéru se 8 týdnů macerují ve velejemném, třikrát destilovaném lihu. Po filtraci pak čeká několik měsíců v dubových sudech na ten správný okamžik, aby se vydala k vám.

Tradiční český likér Fernet Stock Original si užijete před jídlem jako aperitiv, po jídle jako digestiv, nebo v kombinaci s tonikem do oblíbeného Bavoráku. Tenhle byliňák vás nikdy nezklame. Na zdraví!

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
13.12.2023
Možnosti doručení
Kód: 4242
59 Kč
Fernet Stock mini 38%, 0,05l
Neohodnoceno
Značka: Fernet Stock

e9ee6c2

Fernet Stock mini 38%, 0,05l

 Český likér z bylin s italskými kořeny

Bylinný likér byl odpradávna oblíbeným prostředkem na podporu trávení u mnichů v italských klášterech. Právě ti mu dali název fernet – hořký. Jeho recepturu v roce 1850 zdokonalil milánský lékař a fernet putoval do lékáren jako lék na špatné zažívání. Brzy se jeho výroba přesunula do lihovarů a fernet se proslavil po celém světě.

I Lionello Stock svou destilerii založil v Itálii a se svým partnerem začal vyrábět skvělý bylinný likér. Válka se ale na jeho rodné zemi tvrdě podepsala a tak výrobu přesunul do Československa. Nová Stockova destilerie sídlila kousek od Plzně, v Prádle u Nepomuku, kde ji najdete dodnes.

Receptura tradičního českého likéru Fernet Stock

Receptura českého likéru z bylin Fernetu Stock stále vychází z té původní z roku 1927. Fernet Stock e kombinaci bylin, z nichž dvě jsou lokální a zbytek se v té nejlepší kvalitě dováží z celého světa. Celý seznam ingrediencí zná jen hlavní destilatér. Právě on zodpovídá za to, že bylinný ikér Fernet bude chutnat stejně, bez ohledu na to, jak se zrovna „vyspala“ matka příroda. I proto se poměry jednotlivých ingrediencí mohou měnit, ale byliňák Fernet bude vždy skvělý.

Alchymie výroby bylinného likéru

Jak už jsme popsali výše, tradiční český likér Fernet Stock je tak trochu zahalený tajemstvím. Základem chuti je směs 14 bylin, kterou zná jenom hlavní destilatér. Na výrobu Fernetu se každý rok ve Stocku spotřebují tuny a tuny sušených bylinek. A i když je Fernet tradiční český bylinný likér 12 ze 14 bylinek pochází z celého světa. 

Mistr destilatér má recept na bylinný likér v hlavě a pečlivě sleduje výrobu v každé fázi. Zkoumá bylinky, jejich sílu, kvalitu a poměr v byliňáku. Matka příroda se musí při produkci Fernetu přeci jenom krotit, aby byl stejně kvalitní a výjimečný jako vždycky. 

Macerace a zrání klasického Fernetu

Český bylinný likér vzniká louhováním bylin v třikrát destilovaném lihu, které trvá 8 týdnů. Po filtraci se Fernet přesune na další 2 měsíce do tanků. Bylinný likér dále zraje několik měsíců v sudech, aby nabral tu správnou vůni a chuť. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Destiláty
Hmotnost: 1.5 kg
Dostupnost: e-shop expedice do 48 hodin
Objem: 0,05l
Obsah alkoholu: 38%
Osobní odběr: Ledce u Plzně do 24 hodin
Země původu: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Becherovka Lemond mini 20%, 0,05l
69 Kč

Becherovka Lemond mini 20%, 0,05l Bylinný likér Becherovka Lemond je postavena na chuťové bázi Becherovky Original, avšak navíc je obohacena o ovocnou složku.

4170
Becherovka kolekce 4×0,05l 14,4%
Becherovka kolekce 4×0,05l 14,4%
Momentálně nedostupné
309 Kč

Becherovka kolekce 4×0,05l 14,4% Tak je tady máte, všechny pěkně pohromadě. V dárkové kolekci od karlovarské Becherovky se sešly čtyři tradniční, každý na jiný způsob. Tohle...

3873
Becherovka mini 38%, 0,05l
69 Kč

Becherovka mini 38%, 0,05l MINI BALENÍ. Becherovka je vynikající, tradiční bylinný likér. Základem Becherovky je unikátní směs 20 druhů bylin a koření, jejíž složení je tajné...

3891
Jägermeister mini 35%, 0,04l
59 Kč

Jägermeister mini 35%, 0,04l Naprostá klasika mezi bylinnými likéry, německý mistr lovec – Jägermeister, stojí na přísně utajené receptuře 56 bylin, květů, kořínků a ovoce....

4218