Káva od Paulího CONGO KIVU 3, 250g

2 hodnocení

Káva od Paulího CONGO KIVU 3, 250g

Plná harmonická káva s nádechem koření, velmi mírnou aciditou a sladkou hořkostí.

Dostupnost Skladem
Možnosti doručení
Kód: 3036
362 Kč
Káva od Paulího CONGO KIVU 3, 250g
2 hodnocení
Káva od Paulího CONGO KIVU 3,  250g
Tip
5,0 2 hodnocení

mceclip0-10

 

Káva od Paulího CONGO KIVU 3, 250g

Tato organická káva z provincie Jižní Kivu je výrazně pikantní až šťavnatá přitom mírnou aciditu vyvažuje intenzivní sladká hořkost.  Středně  pražená káva nabízí tóny koření a pomerančové kůry, její plná chuť naplní patro a jistě si ji oblíbí každý milovník výrazné kávy. Jedná se o kvalitní africkou kávu, která není vždy snadno dostupná.

Demokratická republika Kongo je rozsáhlá část Afriky o rozloze 2,3 milionu km2, jejím hlavním městem je Kinshasa. Od počátku 70. do konce 90. let 20. století byl známý jako Zaire, což bylo svrženo a změněno s nástupem konžských občanských válek, které si vyžádaly smrt 5,4 milionů lidí. Od roku 1996 se Kongo zapojilo do pěti velkých konfliktů, z nichž čtyři lze považovat za občanské války. Tyto komplikované a násilné politické události způsobily, že nabídka velmi kvalitní kávy Kongo Kivu Arabica je velmi sporadická i přes ideální podmínky pro její pěstování.

Systém řeky Kongo je odvozen z tropického klimatu a to z něj dělá dokonalou zahradu, která se nazývá Kongo deštný prales a je druhým největším deštným pralesem na světě. Povodí řeky Kongo má rozlohu téměř 1 milion km2 a řeka Kivu je hlavním přítokem řeky Kongo. Káva je zde pěstována v nadmořské výšce od 1500 do 2000 m n.m a je zpracována promytou metodou kombinovanou se sušením na slunci. Jedná se výhradně o odrůdy arabiky bourbon a její odnože.

Farmáři, kteří v době válečných konfliktů nemohli odejít, zůstali vinou zničené infrastruktury a nefunkčního trhu s kávou odkázáni na příjmy z pašování sklizené kávy do Rwandy. V roce 2003 se malá skupina farmářů nechala inspirovat příkladem rwandských pěstitelských družstev a založila společenství, které v současnosti sdružuje asi 5 600 drobných farmářů. Rodinné farmy jsou velmi malé, průměrná rozloha je do 2 hektarů. Přibližně 20 procent členů družstva tvoří ženy, často vdovy po farmářích utopených při pašování kávy přes jezero Kivu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kolekce od Paulího
Dostupnost: e-shop expedice do 48 hodin
Farma: Sdružení farmářů provincie Kivu
Hmotnost: 250g
Chuťový profil: Plná harmonická káva s nádechem koření , velmi mírnou aciditou a sladkou hořkostí
Nadmořská výška: 1500-2000mnm
Odrůda: Bourbon
Osobní odběr: Ledce u Plzně do 24 hodin
Složení: 100% Arabica
Země původu: Kongo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Káva od Paulího NICARAGUA, 250g
Tip
307 Kč

Káva od Paulího NICARAGUA, 250g Jemná sladká vůně s tóny čokolády, minimální acidita, silné tělo s chutí čokolády a sladkých mandlí.

3042
Káva od Paulího BLEND 77, 250g
Tip
263 Kč

Káva od Paulího BLEND 77, 250g Plné tělo s nízkou aciditou, výraznou hořkost, vysoký obsah kofeinu, plná crema.

3045