Ron Zacapa Centenario 23YO 40%, 0,7l v dárkovém kartonu

1 hodnocení
Značka: Zacapa

Ron Zacapa Centenario 23YO 40%, 0,7l v dárkovém kartonu

Vytvořený v Guatemale, je uměleckým dílem a výrazem trpělivosti, bohatství, kvality a dokonalého míchání. Rum je úžasně složitý – medové máslo, kořeněný dubem a rozinkami, které předvádí složitost procesu stárnutí sistema solera.

Zacapa 23 je špičkový solera rum, který v sobě snoubí pečlivě vybrané guatemalské lahůdky o stáří až 23 let a pyšní se zlatem z dlouhé řady soutěží. Mnohými je považovaný za ten vůbec nejlepší rum na světě. V téhle exkluzivní limitované edici je však ještě povýšen. Lahev se nachází v luxusním dřevěném boxu, která se dá rozebrat skoro jako puzzle na 6 dřevěných stylových destiček. 

Tenhle rum je elegantní, plný chuti sušeného ovoce, dřeva a koření a na takhle zralý kousek až nečekaně jemný. Jedinečnou chuť má na svědomí kombinace sudů po bourbonu a sherry Pedro Ximenez a taky naprosto nebeské zrání ve výšce 2300 metrů nad mořem.

 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Skladem - externí sklad
Můžeme doručit do:
17.4.2024
Možnosti doručení
Kód: 5062
1 499 Kč
Ron Zacapa Centenario 23YO 40%, 0,7l v dárkovém kartonu
1 hodnocení
Značka: Zacapa
5,0 1 hodnocení

Ron-Zacapa_logo-web

Ron Zacapa Centenario 23YO 40%, 0,7l v dárkovém kartonu

 

Zacapa je malé městečko ve východní Guatemale založené v roce 1876. Rum byl pojmenován k jeho 100. výročí v roce 1976. Rané lahve Zacapa pocházely z láhve zakryté petatem – ručně tkané rohože vyrobené z palmových listů, které pocházejí z mayského období vyrobené v Esquipulas poblíž hranic s Hondurasem a Salvadorem. V poslední době mají pás kolem středu láhve.

Ron Zacapa Centenario 23Y býval známý jako Ron Zacapa Centenario 23 Años. Jeho název se změnil kvůli zmatku, který způsobilo to, že si lidé mysleli, že jde o 23letý rum namísto směsi rumů ve věku 6 až 23 let.

Zacapa je  jediný rum, který se nachází v “Síni slávy karibských rumů.“ Je destilován z fermentovaného čistého panenského sirupu cukrové třtiny. Zraje systémem Solera v nadmořské výšce 2 333 metrů v sudech z bílých dubů, ve kterých zrál dříve Bourbon a Sherry Pedro Ximenez. Ron Zacapa.

Historie rumů Zacapa sahá až do roku 1976, kdy byla destilerie založena ve městě Zacapa nacházející se na východě Guatemaly 229 m n. m. Výroba rumů začíná na plantážích cukrové třtiny. Plantáže rumů Zacapa se nacházejí na jihozápadě Guatemaly v nadmořské výšce 350 m. Destilerie se chlubí, že jejich plantáže jsou pro produkci cukrové třtiny na nejlepším místě na světě, díky kombinaci mikroklima, půdy a teploty.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rumy
Hmotnost: 1.5 kg
Dárkové balení: Ano
Dostupnost: e-shop expedice do 48 hodin
Objem: 0,7L
Obsah alkoholu: 40%
Osobní odběr: Ledce u Plzně
Styl: Solera
Typ: Melasa
Země původu: Guatemala
Položka byla vyprodána…